آثاری از لنت ترمز نیسان دیزل در جنگ جهانی دوم

بسیاری از رانندگان، به ویژه آنهایی که قدردان عملکرد بالا هستند، انتخاب بین لنت ترمز سرامیکی  مانند لنت ترمز نیسان دیزل و لنت نیمه فلزی آسان است.

رانندگان آگاه نسبت به عملکرد لنت‌های ترمز فلزی را ترجیح می‌دهند زیرا این لنت‌ها عملکرد ترمز بهتری را برای طیف وسیع‌تری از دما و شرایط ارائه می‌دهند.

از آنجایی که فلز رسانای بسیار خوبی برای گرما است، لنت‌های ترمز فلزی تمایل دارند گرمای بیشتری را تحمل کنند و در عین حال به خنک شدن سریع‌تر سیستم‌های ترمز کمک کنند.

آنها همچنین به اندازه ترمزهای ارگانیک فشرده نمی شوند، به این معنی که فشار کمتری باید به پدال ترمز اعمال شود تا بر توانایی ترمزگیری تأثیر بگذارد.

با این حال، لنت ترمز فلزی در مقایسه با لنت های سرامیکی و ارگانیک دارای معایبی است. لنت‌های ترمز فلزی نسبت به نمونه‌های سرامیکی یا ارگانیک خود بلندتر هستند و در نتیجه سواری بلندتری دارند.

لنت

لنت های فلزی نیز فشار بیشتری به سیستم ترمز وارد می کنند که باعث افزایش تنش و سایش روتور ترمز می شود.

وقتی صحبت از قیمت به میان می‌آید، لنت‌های ترمز فلزی معمولاً بین لنت‌های ارگانیک و لنت‌های سرامیکی قرار می‌گیرند. آنها همچنین تمایل به تولید گرد و غبار ترمز بیشتری نسبت به دو نوع دیگر دارند.

لنت های ترمز سرامیکی V. فلزی V. ارگانیک: کدام یک برای شما مناسب است؟
پس کدام لنت ترمز بین لنت های سرامیکی، نیمه فلزی و ارگانیک بهترین انتخاب برای شماست؟ این بستگی به توصیه های سازنده وسیله نقلیه شما دارد و اینکه چگونه انتظار دارید وسیله نقلیه شما با سبک رانندگی شما رانندگی کند.

اگر صاحب یک ماشین اسپرت با کارایی بالا هستید، یا وسیله نقلیه خود را به این ترتیب رانندگی می کنید، بهتر است پلاک خودرو را انتخاب کنید.

سر ترمز نیمه فلزی از طرف دیگر، اگر رفت و آمدهای شهری زیادی انجام می دهید، لنت ترمز سرامیکی جامد ممکن است بهترین گزینه باشد. اگر وسیله نقلیه شما مایل زیادی راه ندارد، لنت ترمز ارگانیک ممکن است بهترین گزینه کم هزینه برای عادات رانندگی شما باشد.