انواع مختلف کاشی های کفپوش

کفپوش کاشی جذاب، بادوام و تمیز کردن آسان است. برخی از کاشی ها را صاحب خانه می تواند نصب کند. کاشی های کف که متفاوت  است برای هر کاربری، هر سلیقه و هر دفتر جیبی وجود دارد.

کفپوش سنگی هزاران سال است که مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه کف های سنگی حس لوکس بودن را ایجاد می کنند. آنها بسته به نوع سنگ می توانند خلق و خوی رسمی یا غیر رسمی آرام ایجاد کنند. به طور کلی، کف‌های مرمر رسمی‌ترین و کف‌های سنگ پرچم غیررسمی‌ترین کف‌ها هستند. تنوع طبیعی در رنگ و نقش از جمله کاشی طلایی، کاشی های سنگی را بسیار زیبا کرده و همچنین بسیار بادوام هستند.

کاشی های Terrazzo از سنگ مرمر یا سایر تراشه های سنگی که در بتن تعبیه شده اند تشکیل می شوند. سطح صیقلی شده تا درخشندگی بالایی داشته باشد. کاشی های کف Terrazzo زیبا و نگهداری آسان هستند. خاک رس از زمان های قدیم برای کاشی های کف استفاده می شده است. امروزه خاک رس را می توان به روش های مختلف پردازش کرد و در نتیجه چندین دسته کاشی تولید می شود.

تراکوتا خاکی است که پخته شده اما رنگی نشده است، همان ماده ای که برای گلدان های باغ استفاده می شود. معمولا بدون لعاب رها می شود. رنگ ممکن است به دلیل تنوع در محتوای معدنی خاک متفاوت باشد، اما معمولاً رنگ نارنجی دارد. کاشی های کف تراکوتا مایع را جذب می کنند، بنابراین باید قبل از استفاده در داخل خانه، آنها را درمان کنید.

کاشی و سرامیک از خاک رس پخته شده در کوره ساخته می شود. سپس یک لعاب رنگی اضافه می شود و کاشی دوباره پخته می شود و رنگ ها را بسیار زنده می کند. کاشی‌های سرامیکی ممکن است لغزنده باشند، بنابراین اگر قرار است از کاشی‌های کف استفاده شود، معمولاً با مواد ساینده درمان می‌شوند. کاشی‌های سرامیکی بدون لعاب که کاشی‌های معدنی نامیده می‌شوند نیز در دسترس هستند. آنها به راحتی لکه می شوند، بنابراین برای استفاده به عنوان کفپوش باید مهر و موم شوند.

کاشی های چینی کاشی های سفالی هستند که در دمای بسیار بالا پخته می شوند. این یک کاشی متراکم ایجاد می کند که کاملاً در برابر رطوبت مقاوم است و با چسب کاشی میتوان نصب کرد. موسسه مینای پرسلن سختی کاشی های چینی را برای استفاده در مناطق کم تردد، گروه I تا مناطق با ترافیک بسیار سنگین، گروه V رتبه بندی می کند.

کاشی های موزائیک کف معمولاً از چینی، سرامیک یا شیشه ساخته می شوند که به شکل مربع های کمتر از دو اینچ (2.5 سانتی متر) در می آیند. مربع ها را می توان طوری مرتب کرد که یک تصویر یا یک الگوی تکرار شونده را تشکیل دهند. صنعتگران با استفاده از کاشی های موزاییک کف های منحصر به فردی را ایجاد می کنند. کاشی ها نیز در الگوهای استاندارد موجود هستند که برای نصب آسان می توان آنها را به پشتی تهیه کرد.

کاشی طرح آجر

کاشی های وینیل پس از جنگ جهانی دوم توسعه یافتند. امروزه، این فرآیند آنقدر پیچیده است که کاشی‌های کف وینیل می‌توانند هر ماده دیگری، از چوب سخت گرفته تا چینی را تقلید کنند. آنها ارزان هستند و به راحتی نصب می شوند. کاشی مشمع کف اتاق در حال افزایش است زیرا از مواد طبیعی با فرآیندهای کم انرژی ساخته شده است. این ماده حاوی سموم نیست و ضد باکتری است. مشمع کف اتاق اولیه فقط در رنگ های خاموش موجود بود، اما امروزه رنگ های روشن و پر جنب و جوش نیز موجود است.