انواع کاشی های کف در پاکستان

کاشی کف در پاکستان زمانی بیشتر در حمام و آشپزخانه دیده می شد. با این حال، در حال حاضر استفاده از کاشی به عنوان رایج ترین نوع کفپوش برای خانه های نوساز، بر خلاف کفپوش های موزاییکی یا مرمری که زمانی در خانه ها ترجیح داده می شد، طبیعی و کاملاً مد شده است. به این ترتیب، اگر کفپوش خانه خود را بازسازی می کنید یا خانه جدیدی می سازید، باید بدانید که از کدام نوع کاشی استفاده کنید و چه هزینه ای برای شما خواهد داشت. با ما همراه باشید تا در مورد انواع عمده کاشی های کف در پاکستان و همچنین قیمت آنها با توجه به انواع فرعی، مارک ها و سایر عوامل صحبت کنیم.

اول چیزهای مهم؛ بیایید در مورد سه نوع اصلی کاشی کف در پاکستان صحبت کنیم. اینها هستند:

کاشی سرامیک
کاشی چینی
کاشی گرانیت
اکنون، بیایید هر یک از این گزینه‌های کفپوش را به تفصیل مورد بحث قرار دهیم و ویژگی‌های هر نوع را توضیح دهیم.

کاشی سرامیک

کاشی و سرامیک معمولا در خانه های پاکستانی استفاده می شود. کاشی و سرامیک در طرح های مختلف موجود است. کاشی‌های سرامیکی معمولاً زمانی که مردم تصمیم می‌گیرند از کاشی‌های کف در پاکستان استفاده کنند، استفاده می‌شود. این کاشی‌ها از خاک رس طبیعی ساخته شده‌اند که با آب مخلوط می‌شود و خمیر قرمز رنگی را تشکیل می‌دهد که سپس به شکل قالب در می‌آید. سپس کاشی را در یک کوره در دمای بالا قرار می دهند. حرارت باعث سفت شدن کاشی می شود و پس از آماده شدن، یک لایه نازک شبیه به لعاب روی آن قرار می گیرد تا طرح ها، نقش ها و رنگ های متنوعی به آن اضافه شود. این لاک از آن در برابر آب محافظت می کند و کمی آن را در برابر خش مقاوم می کند. با این حال، هر دو نوع لعاب و بدون لعاب در بازار موجود است، که کاشی‌های سرامیکی بدون لعاب برای فضاهای بیرونی بهترین هستند. در مورد کاشی‌های سرامیکی لعاب‌دار، آن‌ها در دو رنگ مات و براق موجود هستند که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

کاشی چینی

کاشی های چینی برای نصب کامل به دقت نیاز دارند. کاشی های چینی که در دماهای بالاتر نسبت به کاشی های سرامیکی گرم می شوند، از خاک رس نیز ساخته می شوند، اما ترکیبی از مواد مختلف باعث می شود که کاشی سفید غیر متخلخل پس از قرار دادن در کوره تشکیل شود. کاشی حاصل نسبت به کاشی و سرامیک طرح آجر کمتر مستعد جذب آب، مقاومت در برابر خش و دوام بیشتری است. پس از آماده شدن کاشی، یک چاپ به کاشی اضافه می شود تا یک کاشی نیم تنه ایجاد شود. در مقابل، رنگ‌ها و نقش‌ها مستقیماً با مخلوط خاک رس مخلوط می‌شوند، قبل از پختن آن در کوره برای کاشی‌های تمام بدن. ما به زودی در مورد هر دو نوع کاشی کف صحبت خواهیم کرد.

کاشی های گرانیتی

کاشی های کفپوش گرانیتی نیز قوی ترین گزینه موجود در پاکستان است. با کاشی های گرانیتی جلوه های سنگ طبیعی را دریافت کنید. گرانیت یک شکل طبیعی از کفپوش سنگی است و اغلب به ضخامت خاصی برش داده می شود و از پارامترهای خاصی برای تشکیل کاشی های گرانیتی استفاده می شود. این‌ها بادوام‌ترین و مقاوم‌ترین آنها در برابر آب هستند، اما شکل دادن به آن‌ها سخت‌ترین است، زیرا با برش قطعات کاشی سرامیک کف از سطوح سنگ طبیعی ایجاد می‌شوند. بنابراین، این کاشی ها به دلیل تولید دست بشر به جای لبه گرد، عموماً برش لیزری هستند. این یکی دیگر از ویژگی های کاشی های موجود در پاکستان است که در عنوان بعدی به آن خواهیم پرداخت.

نمای سرامیک دیوار حیاط

ویژگی های کاشی های کف در پاکستان

اگرچه تنها سه کاشی رایج در پاکستان وجود دارد، عوامل متعددی وجود دارد که آنها را از یکدیگر متمایز می کند. بیایید در مورد برخی از مفاهیمی که در بالا به طور خلاصه به آنها اشاره کردیم توضیح دهیم:

مات در مقابل براق
کاشی های مات به عنوان کفپوش حمام در پاکستان عالی هستند. کاشی های مات سطح شیشه ای انعکاسی را ارائه نمی دهند. همانطور که در بالا ذکر شد، هم برای کاشی های سرویس سرامیکی و هم برای کاشی های چینی، پس از گرم شدن در کوره، یک چاپ، طرح یا نقش روی کاشی قرار می گیرد. ضخامت این لایه می تواند متفاوت باشد و الگوی حاصل می تواند هم براق و هم مات باشد.

کاشی‌های مات معمولاً در آشپزخانه‌ها و حمام‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، جایی که نشت آب مکرر است، زیرا کاشی‌های براق در مناطقی که رفت و آمد زیاد است، بسیار لغزنده هستند. کاشی‌های براق نیز به کف درخشندگی می‌بخشند و به ظاهر اتاق ظرافت می‌بخشند، که باعث می‌شود برای قسمت‌های استراحت یا اتاق نشیمن متداول‌تر شوند.

کاشی‌های گرانیتی که از سنگ‌های طبیعی تشکیل شده‌اند، بر روی آن‌ها نقشی ندارند و عموماً در انواع مات با لعاب پوشانده شده روی آن‌ها یافت می‌شوند تا ماندگاری بیشتری داشته باشند. کاشی های نیم تنه و تمام بدنه هر دو به صورت چینی موجود هستند کاشی های نیمه بدن در صورت آسیب دیدگی به چشم زخم تبدیل می شوند.

سرامیک دیوار پذیرایی

تفاوت عمده کاشی پارس های تمام بدنه و نیمه بدنه در میزان ساییدگی و پارگی آنها است. کاشی های سرامیکی همیشه نیم تنه هستند، به این معنی که پس از ساخت، یک لایه نازک چاپ به کاشی اضافه می شود. در مقابل، کاشی های چینی در دو نوع نیمه و تمام بدن ارائه می شود. لایه چاپ شده روی کاشی های نیم تنه فقط چند میلی متر ضخامت دارد، به این معنی که وقتی کاشی بریده می شود.