فرش ابریشم تبریز طرح علیا ربوده شد

همیشه فرش ابریشم تبریز طرح علیا بسیار دشوارتر است دستبافی در حال حاضر یک مهارت پیچیده است، و استفاده از مواد فوق العاده ظریف نیاز به سطح بیشتری از مهارت دارد.

علاوه بر این، ابریشم حتی از پشم‌های باکیفیت گران‌تر است، بنابراین کمتر در فرش‌های با کیفیت پایین‌تر استفاده می‌شود.

از نظر تاریخی، تنها صنعتگران ماهر شهرهای بزرگ با ابریشم کار می کردند.امروزه ابریشم به راحتی در دسترس است.

با این حال، فرش های مدرن ساخته شده از ابریشم، هنوز هم به مهارت استادانه نیاز دارند.

با توجه به چالش بیشتر و هزینه بالاتر مواد، معمولاً می توان انتظار داشت که فرش ابریشم گرانتر از فرش پشمی باشد، اما هزینه نیروی کار و مواد اولیه تنها عوامل در ارزیابی فرش نیستند.

فرش پشمی مرغوب در برخی موارد می تواند گرانتر و مطلوب تر از فرش ابریشمی باشد. هنگام انتخاب متریال فرش به عنوان خریدار باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت.

فرش

دوام: فرش های پشمی بسیار مقاوم هستند. پشم گوسفند ضخیم تر و قوی تر است .

به طور طبیعی در برابر ریختن و لکه مقاوم است. فرش پشمی اگر به خوبی از آن مراقبت شود چندین دهه دوام می آورد. فرش های ابریشمی نیز بادوام هستند.
اما کمتر از پشم. به همین ترتیب در برابر لگدمال کردن مقاومت نمی کنند و اگر با مایعات آلوده باشند حساسیت بیشتری دارند.

به همین دلیل در بسیاری از فرش‌ها ابریشم را به‌عنوان «لهجه» با پشم مخلوط می‌کنند یا از آن استفاده می‌کنند تا فواید هر دو الیاف را به حداکثر برسانند.

ظاهر: پشم ماده ای «جذاب» است و می تواند رنگ ها را به خوبی نگه دارد. فرش های پشمی بسیار زیبا هستند. با این حال، از نظر ظاهری کاملاً شبیه به سایر مواد فرش است.

از طرف دیگر ابریشم به دلیل زیبایی منحصر به فردش بسیار مورد توجه است.

این مواد می درخشد و احساس راحتی می کند. فرش‌های ابریشمی نیز معمولاً طرح‌های پیچیده‌تر و منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهند.
مراقبت: از آنجایی که فرش‌های پشمی سفت و سخت هستند، می‌توان آن‌ها را راحت‌تر تمیز نگه داشت، از بین بردن لکه‌ها مشکل خاصی ندارد از سوی دیگر، فرش‌های ابریشمی نیاز به مراقبت‌های ظریف‌تری با درمان‌های موقت دارند.