لباس عروس رشت زنی را به قتل رساند

معمولا لباس عروس رشت لباسی است که عروس در مراسم عروسی می پوشد .

رنگ، سبک و اهمیت تشریفاتی لباس می تواند به مذهب و فرهنگ شرکت کنندگان در عروسی بستگی داشته باشد. در فرهنگ‌های غربی و حوزه‌های فرهنگی آنگلوساکسون، لباس عروس معمولاً سفید است.

مدی که ملکه ویکتوریا هنگام ازدواج در سال 1840 آن را محبوب کرد. در فرهنگ‌های شرقی ، عروس‌ها اغلب رنگ قرمز را به عنوان نماد خوشبختی انتخاب می‌کنند.

لباس عروسی از سال 1891. تا اواخر دهه 1960، لباس عروسی منعکس کننده سبک های روز بود. از آن زمان آنها اغلب بر اساس سبک های ویکتوریایی هستند.

عروسی هایی که در قرون وسطی و بلافاصله پس از آن انجام می شد، اغلب چیزی بیش از یک اتحاد بین دو نفر بود. آنها می توانند اتحادیه ای بین دو خانواده، دو تجارت یا حتی دو کشور باشند.

لباس

بسیاری از عروسی ها بیشتر جنبه سیاسی داشتند تا عشق ، به ویژه در میان اشراف و طبقات اجتماعی بالاتر. بنابراین از عروس ها انتظار می رفت که طوری لباس بپوشند که خانواده هایشان را به بهترین نحو و متناسب با موقعیت اجتماعی آنها باشد.

زیرا آنها تنها نماینده خودشان در طول مراسم نبودند. عروس های خانواده های ثروتمند اغلب رنگ های غنی و پارچه های منحصر به فرد می پوشیدند. دیدن آنها با رنگ های تند و لایه های خز، مخمل و ابریشم معمول بود.

عروس هایی که در اوج مد فعلی لباس می پوشند، با غنی ترین موادی که پول خانواده هایشان می توانست بخرند. فقیرترین عروس ها در روز عروسی بهترین لباس کلیسایی خود را می پوشیدند.

مقدار و قیمت مواد موجود در لباس عروس بازتابی از موقعیت اجتماعی عروس بود و نشان دهنده میزان ثروت خانواده برای مهمانان عروسی بود.
اولین نمونه مستند از شاهزاده خانمی که برای مراسم عروسی سلطنتی لباس عروسی سفید به تن کرد، مربوط به فیلیپا انگلستان است .

که در سال 1406 هنگام ازدواج با اریک از پومرانیا ، تونیکی با شنل ابریشمی سفید و حاشیه‌دار با سنجاب و ارمینه پوشیده بود.مری، ملکه اسکاتلند ، در سال 1559 هنگامی که با همسر اول خود، فرانسیس ، دوفین فرانسه ازدواج کرد.

لباس عروسی سفید پوشید ، زیرا رنگ مورد علاقه او بود، اگرچه سفید در آن زمان رنگ عزاداری فرانسویان بود.