نحوه انتخاب کاشی کف

وقتی صحبت از پروژه های کف سازی به میان می آید، کاشی همیشه یک انتخاب محبوب است – و دلیل خوبی هم دارد. کاشی بادوام است و نگهداری آن آسان است، ناگفته نماند که اغلب در رنگ ها و طرح های متنوعی وجود دارد. البته، مانند هر پروژه بازسازی، مهم است که کمی تحقیق کنید تا بفهمید کدام نوع کاشی برای خانه شما مناسب است. بسته به نیاز شما، انواع کاشی مزایای متفاوتی خواهند داشت. در زیر، نگاهی به برخی از گزینه‌های مختلف می‌اندازیم و اینکه چگونه می‌توانید از انتخاب درست اطمینان حاصل کنید.

انواع محبوب کاشی کف

درک دقیق تفاوت بین انواع مختلف کاشی ارس می تواند تا حدودی گیج کننده باشد، به خصوص اگر اولین بار است که این نوع بازسازی را انجام می دهید. اما نترسید، زیرا ما راهنمای برخی از محبوب ترین کاشی و سرامیک های کف را گردآوری کرده ایم:

کاشی سرامیک

کاشی های سرامیکی یک انتخاب عالی هستند زیرا می توانند در اتاق های مختلف کار کنند. این نوع کاشی معمولاً از خاک رس قرمز یا سفید که در کوره پخته شده است ساخته می شود. کاشی و سرامیک با لعاب خاصی پوشانده می شود که از آن محافظت و مهر و موم می کند و کاشی و سرامیک را با رنگ و نقش منحصر به فرد خود ارائه می دهد که می توان با چسب کاشی نصب کرد.

کاشی چینی

کاشی چینی از جهات مختلفی با سرامیک متفاوت است. کاشی چینی از نظر فنی یک نوع تخصصی از سرامیک است، اما رس های استفاده شده برای ساخت آن چگالی بیشتری دارند و در دمای بالاتر پخته می شوند. این تفاوت ها منجر به پرداخت صاف تر و احساس سنگین تر به کاشی های چینی می شود.

کاشی مرمر

کاشی مرمر یک سنگ طبیعی محبوب است که به دلیل جذابیت همیشگی اش مورد علاقه است. از اتاق نشیمن گرفته تا اتاق غذاخوری گرفته تا راهرو، سنگ مرمر همیشه درجه یک به نظر می رسد. در مقایسه با کاشی چینی، کاشی مرمری بسیار سنگین تر و متخلخل است. کفپوش مرمر برای حفظ ظاهر خود به کمی دقت بیشتری نیاز دارد.

سرامیک کف

کاشی وینیل لوکس

کاشی های وینیل لوکس در سال های اخیر به لطف فناوری چاپ سه بعدی محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده اند. این گزینه بادوام و ضد آب ظاهر چوب سخت یا سنگ را تقلید می کند، اما با قیمت بسیار پایین تر.

نحوه انتخاب کاشی مناسب
اکنون که برخی از رایج ترین انواع کاشی ارین کف را می شناسید مثل کاشی طلایی، زمان آن رسیده است که مناسب برای پروژه خود انتخاب کنید. از آنجایی که هر اتاق از نظر کاربری و رفت و آمد با هم متفاوت است، باید کاشی مناسب را نصب کنید تا مطمئن شوید که سبک در خانه شما عملی است. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

سختی و دوام
رتبه بندی PEI کاشی را بیابید. این سیستمی است که سختی و دوام کاشی را تعیین می کند. رتبه بندی به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آن کاشی خاص را در کجای خانه خود نصب کنید.

رنگ ها و الگوها
رنگ کاشی های شما تا حد زیادی به طراحی کلی و فضای هر اتاق کمک می کند. کاشی‌های سفید اتاق را روشن می‌کنند، در حالی که کاشی‌های تیره به غنای بیشتری می‌افزایند. برای داشتن ظاهری جسورتر، ممکن است بخواهید کاشی های کف طرح دار را در نظر بگیرید. شما می خواهید مهمانان شما از منظره خود از بالا لذت ببرند!

اندازه و مقیاس
در نهایت، شما می خواهید کمی به اندازه و مقیاس کاشی های خود فکر کنید. اگر می‌خواهید اتاقی بزرگ‌تر به نظر برسد، کاشی‌های بزرگ‌تر در سایه روشن‌تر باید این کار را انجام دهند. از سوی دیگر، کاشی‌های کوچک‌تر، تأثیر و درام بیشتری به اتاق می‌بخشند – به خصوص اگر طرح‌دار باشند.

هر اتاقی را ارتقا دهید
بنابراین اکنون که متخصص کاشی هستید، بیایید ایده ها و الهاماتی را برای اتاق های مختلف خانه شما بررسی کنیم.

آشپزخانه
اتاقی که در آن ریزش صفحات و ریختن آن اتفاق می افتد باید کاشی های کف بادوام داشته باشد. برای یک گزینه کفپوش آزمایش شده و واقعی، کاشی چینی را در نظر بگیرید. می تواند ضربه های سنگین را تحمل کند و تقریباً کاملاً در برابر آب مقاوم است. نشت با یک کاشی الوند چینی محکم و شیک همخوانی ندارد.

حمام
بهتر است کاشی کفی را انتخاب کنید که در برابر رطوبت، رطوبت، کثیفی، ریختن و ترافیک سنگین مقاومت کند. کاشی چینی و کاشی و سرامیک انتخاب های کلاسیک برای کف حمام هستند، زیرا بسیار بادوام هستند و به راحتی تمیز می شوند ولی توصیه نمی شود با چسب کاشی کوچک آن هارا نصب کرد.

اتاق نشیمن و اتاق خواب
برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب، کفپوش های چوبی یک گزینه عالی و کلاسیک هستند. با این حال، اگر می‌خواهید چیزی کمی متفاوت را امتحان کنید، کاشی‌های چوبی سرامیکی یک جایگزین عالی است. این گزینه محکم و مقرون به صرفه در برابر نوسانات آب و دما به خوبی مقاومت می کند، بنابراین می توانید نگرانی های کفپوش خود را به رختخواب ببرید.

سرامیک طرح آجر

وقت آن است که به زمین بنشینیم
با تنوع زیادی از کاشی های کف برای انتخاب، غیر معمول نیست که هنگام بازسازی خانه خود احساس ناراحتی کنید. برای اینکه تصمیم خود را کمی آسان‌تر و استرس‌زاتر کنید، کافی است کمی زمان بگذارید تا در مورد انواع کاشی‌ها مثل کاشی روی گچ و ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن‌ها بیاموزید. اگر در مورد انتخاب کاشی تبریز مناسب برای پروژه خود سوالی دارید یا نیاز به مشاوره دارید با ما تماس بگیرید.