پسته حسینی مشهد موجب کاهش وزن می شود

سرزمین اصلی پسته حسینی مشهد ایران، سوریه، لبنان و کمی شمال تا قفقاز در جنوب روسیه و افغانستان بوده است باستان شناسان شواهدی از پسته را در محوطه حفاری در جروم، نزدیک شمال شرقی عراق، از اوایل 6750 قبل از میلاد یافتند.

گفته می‌شود که باغ‌های معلق بابل در زمان پادشاهی مروداچ بلدان در حدود ۷۰۰ سال قبل از میلاد دارای درختان پسته بوده است.

پسته یکی از تنها دو آجیل ذکر شده در عهد عتیق است که تصور می شود در قرن پنجم قبل از میلاد جمع آوری شده است.

«آنگاه پدرشان اسرائیل به آنها گفت: «اگر لازم است، پس این کار را بکنید: تعدادی از بهترین محصولات زمین را در کیسه‌های خود بگذارید و به عنوان هدیه برای آن مرد، کمی مرهم و کمی عسل، ببرید.

پسته

اعتقاد بر این است که پسته یکی از غذاهایی بوده که آدم به زمین آورده و در باغ عدن رشد کرده است.

افسانه ها حاکی از آن است که ملکه سبا پسته را به عنوان یک غذای سلطنتی انحصاراً تعیین کرد و تا آنجا پیش رفت که مردم عادی را از کشت آجیل برای استفاده شخصی منع کرد.

نبوکدنصر، پادشاه باستانی بابل، در باغ های معلق افسانه ای خود درختان پسته کاشته بود. و در قرن اول پس از میلاد، امپراتور ویتلیوس این آجیل ارزشمند را در پایتخت خود رم به نمایش گذاشت.

Apices، جولیا چایلد رم در آن دوره، از پسته در کتاب آشپزی کلاسیک خود نام می برد، اما هیچ یک از دستور العمل هایی را که در آن از آنها استفاده می کرد، درج نمی کرد.

آجیل در قرن اول بعد از میلاد از سوریه به ایتالیا رفت و از آنجا در سراسر دریای مدیترانه پخش شد. ایرانی ها پسته را نه تنها برای دسرها، بلکه به صورت آسیاب شده برای غلیظ شدن و تقویت سس ها به وفور استفاده می کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.